Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Jak to działa?

Bank czasu – wymieńmy się umiejętnościami” powstał w ramach projektu Partnerskiego pn.: „Czas na zmianę! Polsko-katalońska wymiana doświadczeń”, dofinansowanego w ramach działania 4.3 PO WER 2014-2020. Partnerstwo obejmuje: Gminę Słupsk, Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku i Stowarzyszenie Smilemundo w Barcelonie. Zgodnie z założeniami projektu działania podejmowane w ramach inicjatywy „Bank czasu – wymieńmy sie umiejętnościami” skierowane są do mieszkańców Gminy Słupsk w szczególności do osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Co to jest Bank Czasu?

Co to jest Bank Czasu?

Jest to metoda polegającej na bezpłatnej wymianie usług pomiędzy jakąś grupą osób. Ideą banku czasu jest pośredniczenie we wzajemnej wymianie usługi pomocy pomiędzy jego uczestnikami w formie bezgotówkowej. Bank umożliwia dzielenie się z innymi osobami swoim wolnym czasem i umiejętnościami

czytaj dalej

Nasze cele

Nasze cele

  • aktywizacja społeczności lokalnych;
  • budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich;
  • integrowanie różnych środowisk;

czytaj dalej

Na czym polega działanie Banku Czasu

Na czym polega działanie Banku Czasu

Uczestnicy banku deklarują, jakiego rodzaju usługi mogą świadczyć na rzecz innych, a osoby koordynujące jego działalność na bieżąco kierują taką pomoc do potrzebujących, zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem.

czytaj dalej

back to top