Bank Czasu - usługa za usługę
BANK CZASU – wymieńmy się umiejętnościami powstał w ramach projektu partnerskiego pn.: „Czas na zmianę! Polsko-katalońska wymiana doświadczeń”, dofinansowanego w ramach działania 4.3 PO WER 2014-2020. Partnerstwo obejmuje: Gminę Słupsk, Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku i Stowarzyszenie Smilemundo w Barcelonie. Zgodnie z założeniami projektu działania podejmowane w ramach inicjatywy „Bank czasu – wymieńmy sie umiejętnościami” skierowane są do mieszkańców Gminy Słupsk w szczególności do osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.
O Banku Czasu

Co to jest Bank Czasu?
Jest to metoda polegającej na bezpłatnej wymianie usług pomiędzy jakąś grupą osób. Ideą banku czasu jest pośredniczenie we wzajemnej wymianie usługi pomocy pomiędzy jego uczestnikami w formie bezgotówkowej. Bank umożliwia dzielenie się z innymi osobami swoim wolnym czasem i umiejętnościami.

Nasze cele
- aktywizacja społeczności lokalnych;
- budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich;
- integrowanie różnych środowisk;

Na czym polega działanie Banku Czasu
Uczestnicy banku deklarują, jakiego rodzaju usługi mogą świadczyć na rzecz innych, a osoby koordynujące jego działalność na bieżąco kierują taką pomoc do potrzebujących, zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem.
Aktualności

Partenerzy projektu
Partnerami projektu są Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku oraz Asociacion Smilemundo z Barcelony.

Zakończono realizacje projektu
Gmina Słupsk zakończyła realizację przedsięwzięcia partnerskiego pn: "Czas na zmianę! Polsko-katalońska wymiana doświadczeń". Projekt realizowany był w okresie od 13 stycznia 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r.

Innowacyjne narzędzia
W ramach realizacji projektu powstały innowacyjne narzędzia: program socjalny pod nazwą "Mapa Wsparcia włączenia społecznego i walki z ubóstwem osób wykluczonych społecznie i zagrożonych ubóstwem zamieszkałych na terenie Gminy Słupsk" oraz symulacyjna gra edukacyjna MOST.